قلمع و قمع ۷۷ هکتار ساخت و ساز غیرمجاز/ هشدار در خصوص انتشار آگهی‌های خلاف واقع با موضوع فروش املاک و اراضی حاشیه شهر
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خبر داد

قلمع و قمع ۷۷ هکتار ساخت و ساز غیرمجاز/ هشدار در خصوص انتشار آگهی‌های خلاف واقع با موضوع فروش املاک و اراضی حاشیه شهر

تاریخ خبر: 27 فروردين 1399   ساعت خبر: 08:20:05

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و حقوق عامه خراسان رضوی با اعلام خبر تشکیل اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی برخی افراد سودجو درصدد انجام اقداماتی از قبیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تصرف اراضی ملی و دست اندازی به منابع طبیعی و ... هستند، دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی وارد عمل شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در راستای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در صیانت از حقوق عمومی در اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در ایام تعطیلات نوروز؛ پس از تشکیل جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی امر، اکیپ گشت مشترک ویژه شورای حفظ حقوق بیت المال در استان خراسان رضوی تشکیل شد.

وی عنوان کرد: این اکیپ با حضور سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی امر و با نظارت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی به منظور پیشگیری از وقوع جرم و پیگیری حقوق عامه و برخورد قاطع با سودجویان و متخلفان و انجام اقدامات پیشگیرانه راه اندازی شد.
 
 
درودی اظهار کرد: با توجه به تأکیدات ریاست کل دادگستری استان خراسان رضوی، اقدامات و تدابیر لازم در ایام تعطیلات نوروز اندیشیده شد و اطلاعیه‌ها و هشدار‌های لازم نیز در این خصوص صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی اذعان کرد: بر این اساس از تاریخ ۲۳ اسفندماه سال گذشته تا ۱۷ فرودین ماه سال جاری با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول در اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت المال، از ۵/۷ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف به عمل آمد و تعداد ۴۰۰ قطعه که ساخت و ساز غیرمجاز در آن صورت پذیرفته بود قلع و قمع شد.

درودی خاطرنشان کرد: در این مدت نیز تعداد سه پایگاه به منظور رصد و پیگیری اقدامات در خصوص تصرفات و ساخت و ساز‌های غیرمجاز فعال بوده و ۷۷ هکتار از ساخت و ساز‌های غیرمجاز نیز قلع و قمع شد.

وی ضمن هشدار جدی به متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی اظهار کرد: برابر قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، هرگونه تغییر کاربری جرم تلقی می‌شود و همچنین مطابق ماده شش قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن، هرگونه نقل و انتقال اعم از رسمی و عادی، تفکیک، افراز و صدور سند و تغییر کاربری در مورد زمین‌های موضوع این قانون ممنوع است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی همچنین با اشاره به اینکه برخی افراد بعضاً تحت پوشش اتحادیه صنف املاک و از طریق فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی‌های خلاف واقع با موضوع فروش املاک و اراضی در حاشیه شهر می‌کنند، اظهار کرد: در صورت وقوع جرم این افراد نیز تحت پیگرد قرار خواهند گرفت و براساس قوانین و مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/
 

نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=1104کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است