حمایت از بنگاه‌های اقتصادی نه تنها یک وظیفه قانونی بلکه یک تکلیف شرعی است

حمایت از بنگاه‌های اقتصادی نه تنها یک وظیفه قانونی بلکه یک تکلیف شرعی است

تاریخ خبر: 04 تير 1399   ساعت خبر: 17:16:18

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور علی اکبر بختیاری دادیار دادسرای دیوانعالی و رییس دفتر دادستان کل کشور در چهارمین روز از هفته قوه قضاییه در گفت‌وگو با رادیو تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه دادستانی کل کشور در سال جهش تولید و حمایت از تولید ملی چیست؟ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه و آیت الله شهید بهشتی گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) و سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم قوه قضاییه و نقش تولید در جنگ اقتصادی دشمن، امروز حمایت از تولید وظیفه‌ای شرعی و قانونی است.

رییس دفتر دادستان کل کشور اظهار کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که شاهد جنگ اقتصادی هستیم و برای مقابله با دشمن باید بنگاه‌های اقتصادی سرپا باشند و به فعالیت‌های خود ادامه دهند؛ چرا که این بنگاه‌ها امروز همان سنگر‌های دفاع مقدس در هشت سال جنگ تحمیلی هستند.

وی افزود: در این راستا دادستان کل کشور به دادستان‌های سراسر کشور تاکید کرده اند تا اولا؛ در بنگاه ها‌ی اقتصادی حضور پیدا کرده و به مشکلات آن‌ها رسیدگی کنند، ثانیا؛ در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط تسریع نمایند و ثالثا؛ از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی جلوگیری بعمل آورند.

بختیاری خاطرنشان کرد: دادستان کل کشور در بازدیدی که از شرکت واگن سازی تهران داشت از نزدیک صحبت‌های کارگران و مهندسان را استماع کردند و در جلسه‌ای بامدیران شرکت خواسته‌های آنان در خصوص رفع مشکلات بانکی را مورد رسیدگی قرارداد.

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=1129کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است