تاریخ انقلاب باید حفظ، منتقل و بیان شود/ دادستان‌ها در صیانت از حقوق عامه جدی باشند
دادستان کل کشور در شورای قضایی استان گیلان:

تاریخ انقلاب باید حفظ، منتقل و بیان شود/ دادستان‌ها در صیانت از حقوق عامه جدی باشند

تاریخ خبر: 18 بهمن 1397   ساعت خبر: 13:10:00

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در جلسه شورای قضایی استان گیلان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: بخش قابل توجهی از آیات شریفه قرآن کریم به بیان سرنوشت گذشتگان و تاریخ اختصاص دارد و قصص قرآن برای امت‌ها و مردم عبرت است و لذا تاریخ انقلاب را باید حفظ، بیان، منتقل و صیانت کرد.

وی به بیان مباحثی پیرامون مقام قضاوت پرداخت و افزود: خدمت در این نظام خدمت به اسلام و قرآن است به شرطی که انسان خدا را در نظر بگیرد.

دادستان کل کشور با اشاره به مسئله حقوق عامه، تصریح کرد: در چند سال اخیر به ظرفیتی که قوه قضاییه در بحث حقوق عامه دارد، توجه شد و دادستان ها به میدان آمدند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه دستورالعمل صیانت از حقوق عامه ابلاغ شده است، از روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها خواست که با تعامل با یکدیگر این مسئله را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد: قضات باید بخشنامه را ملاحظه و مطالعه کرده و دادستان‌ها و روسای کل دادگستری، نظرات و نقاط ضعف و قوت را به دادستانی کل کشور ارسال نمایند تا بر این اساس قانونی تدوین شود.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه دادستان‌ها در صیانت از حقوق عامه جدی باشند، گفت: دادستان‌ها وظایف متعددی دارند که انتظار می رود در کنار سایر وظایف، بیش از گذشته به حقوق عامه نیز توجه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به تشکیل کمیته مقابله با گرانفروشی، از دادستان‌ها خواست که با نهادهای متولی در این زمینه همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=789کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است