دستگاه قضایی پشتیبان مدیران جهادی در جهت رونق تولید است/ضرورت اصلاح ساختارها و ایجاد تحول واقعى در توليد و خودكفایى
معاون قضایی دادستان کل کشور:

دستگاه قضایی پشتیبان مدیران جهادی در جهت رونق تولید است/ضرورت اصلاح ساختارها و ایجاد تحول واقعى در توليد و خودكفایى

تاریخ خبر: 08 مهر 1398   ساعت خبر: 08:15:17

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور جلسه قرارگاه رونق تولید با حضور رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و القاصی دادستان تهران برگزار شد.

عمرانى در حاشیه این جلسه در رابطه با نقش دستگاه قضایی در کمک به رونق تولید اظهار کرد: حمايت قوه قضائيه از توليد، سرمايه گذارى، اشتغال و احياء واحدهاى توليدى خُرد و كلان قطعى و حتمی است.

وی تصریح کرد: دادستانى كل كشور در اجراى منويات مقام معظم رهبرى، دستور و پيگيرى رياست محترم قوه قضائيه وهمگام با ساير واحدهاى قوه قضاییه، تلاش مى‌کند تا با مديريت و بهره‌گيرى از ظرفيت‌هاى قانونى دادستان‌هاى سراسر كشور، مديران با انگيزه و جهادى را در مسير رسيدن به اهداف عاليه در رونق اقتصادی و بهبود وضعيت معيشتى مردم عزيز يارى كند.

این مقام قضایی افزود: دادسراها علاوه بر انجام وظايف ذاتى خود در مبارزه با موانع توليد كه در لباس فساد ظاهر مى شوند، در اجرا و رصد برنامه‌هاى تامين مايحتاج عمومى، كالاهاى اساسى، تنظيم بازار، رونق توليد و اشتغال نيز نظارت مى کنند.

معاون دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته ادامه داد: بخشى از مشكلات اقتصادى و توليدى كشور در ساختارهاى غلط و تاريخ گذشته، نحوه صدور مجوزها، كارت‌هاى بى هويت بازرگانى، فرار مالياتى، پولشویى، نحوه ثبت سفارشات، بد اظهارى، قاچاق سازمان يافته، قوانين و مقررات دست و پاگير، امضاهاى طلایى، رانت، عدم شفافيت و تاخير در بهره بردارى از سامانه‌ها و دولت الكترونيك ريشه دارد.

عمرانی در پایان گفت: قوه قضائيه با بهره‌گيرى از همه ظرفيت‌هاى موجود و همكارى دستگاه‌هاى دیگر، اصلاح ساختارها و تحول واقعى در رونق توليد و خود كفایى را نصب العين قرار داده است.

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=959کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است