ورود مدعی العموم کرمان به موضوع تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد

ورود مدعی العموم کرمان به موضوع تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد

تاریخ خبر: 22 دي 1399   ساعت خبر: 11:01:32

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، با اشاره ورود مدعی العموم به موضوع تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، گفت: در پی گزارش واصله از سازمان اطلاعات سپاه مبنی بر ترک فعل برخی ازمدیران در موضوع تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و پنج نفر از مدیران استانی و شهرستانی آب و فاضلاب احضار شدند.

سالاری در تشریح این خبر افزود: در گزارش سازمان اطلاعات سپاه به موضوعات ترک فعل مدیران آب و فاضلاب و نیز وجود فلزات سنگین در آب این مناطق اشاره شده است که رسیدگی تخصصی به این موارد در معاونت حقوق عامه دادسرای کرمان دنبال و مدیران مقصر در این رخداد، احضار شدند.

وی بااشاره به این مطلب که براساس پیگیری های تخصصی دستگاه قضایی تخصیص اعتبار برای تامین آب آشامیدنی سالم از سد جیرفت مطرح و دنبال شده است، خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت نیز سالم سازی مخازن و تصفیه خانه های آب این دو شهرستان مورد تاکید و نظارت دستگاه قضایی قرار گرفته است.

این مقام قضایی ضمن بیان اینکه برخورد با هرگونه ترک فعل مدیران از اولویت های مورد نظر قوه قضاییه به شمار می رود، عنوان کرد: در راستای تامین آب سالم آشامیدنی در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد ، احدی از قضات با دستور مستقیم دادستان کرمان مسئول پیگیری و نظارت دقیق بر موضوع شده است.

وی تاکید کرد: بنا بر دستورات اکید ریاست قوه قضاییه از این پس ترک فعل مدیران در انجام مسولیت های قانونی خود به صورت ویژه تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=1314کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است